Originální díly

Image of Originální díly

Originální díly poskytují bezpečnost a jsou ztělesněním optimální funkčnosti a přesnosti lícování, dlouhé životnosti a udržení hodnoty.

NEMUSÍTE DĚLAT KOMPROMIS MEZI KVALITOU A CENOU

Nic by nemohlo být lepší

Originální díly vznikají s vývojem vozu, a jsou proto optimálně sladěné s každým modelem. Jejich kvalita a funkčnost plní nejvyšší standardy napříč celým sortimentem. A v neposlední řadě mají originální díly jednu zcela speciální výhodu: každé vylepšení našich sériových vozů se v nich hned promítne. Nezáleží na tom, co pro svůj vůz potřebujete: originální díly jsou vždy co nejrychleji tam, kde je jich zapotřebí. O to se stará náš servis dodávek 24 hodin denně do provozoven autorizovaných servisů. Mobilní zůstanete i díky tomu, že zaručujeme dodávky dílů potřebných k jízdní připravenosti vozu 15 let po výběhu dané série modelu.


Přehled vašich výhod:

  • Nejnovější stav techniky
  • Maximální standard kvality
  • Nekompromisní bezpečnost
  • Optimální přesnost lícování
  • Výhodný poměr mezi cenou a kvalitou


Co by se vám hodilo vědět:

  • Jen pro osobní vozy Volkswagen máme téměř 500 000 Originálních dílů. Dalších 10 000 položek spadá do dílů výměnných.USPOŘTE AŽ 50 %

Originální výměnné díly jsou příznivou alternativou k originálním dílům: staré díly, znovu zpracované podle sériové specifikace, jsou až o 50 % levnější a splní stejně vysoké nároky na kvalitu jako originální díly, proto je i záruka identická. A navíc chrání životní prostředí: recyklací se šetří cenné zdroje a energie.

Bezpečí a funkčnost zajistí jen originální díly

Více než 350 dopravních nehod ročně má souvislost s technickou závadou automobilu. Podle Policie ČR je jednou z příčin těchto nehod použití neschválených prvků na automobilu, jinými slovy neschválených náhradních dílů. Ty do Česka míří především z Asie. Proč dát přednost originálním dílům?

Snaha ušetřit má v některých případech jasné meze, které se nevyplácí překračovat. U neoriginálních náhradních dílů automobilů to platí dvojnásob. Důkazem jsou praskající brzdové kotouče, špatně svítící světlomety a velkým problémem poslední doby jsou také nekvalitní kola, která se při vyšší zátěži lámou, protože oproti prověřeným originálům nemají dostatečnou pevnost. Na neznačkové díly lze přitom narazit jak na internetu, v kamenných prodejnách tak i v neautorizovaných servisech. Laik přitom často nemá šanci neoriginální díl rozeznat od originálu.

"Neoriginální náhradní díl může ve srovnání s originálním vypadat naprosto totožně, ale přitom bude vyrobený z jiného materiálu a za použití jiné technologie. To má pro konečnou kvalitu dílu zásadní vliv jak z pohledu funkčnosti, tak i bezpečnosti. Zatímco u originálu vám za kvalitu ručí výrobce a prodejce, u dílu dovezeného z Asie, navíc zakoupeného na internetu nemáte záruku prakticky žádnou," říká Ing. Jan Špinar, vedoucí divize After Sales ze společnosti Porsche Česká republika s.r.o.

Další nebezpečí neznačkových náhradních dílů se skrývá v tom, že v případě nehody, kdy se ukáže, že její příčinou je použití neschváleného dílu, pojišťovna nemusí řidiči uhradit pojistné plnění. Může to znamenat i porušení záručních podmínek.

S kvalitou samozřejmě souvisí jak bezpečnost, tak i životnost použitého náhradního dílu. Dá se čekat, že pokud se s neoriginálním dílem nic nestane přímo během provozu, v lepším případě motoristu na jeho končící životnost upozorní v autoservisu. A dá se předpokládat, že se tak stane mnohem dřív, než v případě, že by náhradní díl byl originální. "V tuto chvíli se výhodnost nákupu zdánlivě levnějšího neznačkového dílu stírá." dodává Jan Špinar.

language car-favorit compare-large searchagent up