Úroveň prodeje jako u nových vozů – rozhovor s Romanem Filipem

Image of Úroveň prodeje jako u nových vozů – rozhovor s Romanem Filipem

Společnost Porsche Česká republika má ve svém portfoliu také program prodeje prověřených ojetých vozů Das WeltAuto. Ing. Roman Filip, vedoucí oddělení Das WeltAuto, nám prozradil, čím se Das WeltAuto liší od běžných autobazarů.

16. března 2016


Proč vznikl program Das WeltAuto, když trh s ojetinami je u nás už značně rozvinutý? Jak ho přijali čeští motoristé?

Především bych rád zdůraznil, že program Das WeltAuto není na českém trhu ojetých vozů žádným nováčkem a společně se svým předchůdcem, značkou auto-plus sehrál klíčovou a průkopnickou roli v kultivaci českého trhu s ojetými vozy. Naše předchozí značka auto-plus působila v České republice od roku 2001 a program Das WeltAuto od ní převzal štafetu v roce 2012, jako celosvětový program prodeje ojetých vozů značek Volkswagen osobní vozy, SEAT, Volkswagen Užitkové vozy a ŠKODA, s centrální podporou ze strany koncernu Volkswagen. 
Důraz na jednotné řešení standardu záruky a především na kvalitu se odráží ve velmi pozitivním vnímání značky Das WeltAuto českými zákazníky, kteří si mohou vybírat z široké nabídky prověřených, kvalitních a spolehlivých ojetých vozů. Mezi nadstandardní zákaznické služby patří minimálně roční záruka od data prodeje (u vozidel do 5 let stáří a do 150 000 ujetých kilometrů s ověřeným stavem na základě podrobné technické prohlídky). Standardy prodeje ojetých vozů u prodejců Das WeltAuto jsou plně srovnatelné s prodejem nových vozidel. Vše probíhá v moderním prostředí za asistence důkladně školených prodejců, kteří zákazníkům ochotně pomohou nejen s koupí, ale i s prodejem ojetého automobilu, s financováním, pojištěním, atd.


Jaké automobily a jakých značek mohou být do něj zařazeny?

Podmínkou pro zařazení ojetého vozu do programu Das WeltAuto je jeho jasná historie a prověřený technický stav. Vzhledem k zázemí koncernu Volkswagen, z něhož značka Das WeltAuto těží, tvoří hlavní část nabídky vozy právě tohoto koncernu. Dalším zdrojem jsou vozidla vykoupená na protiúčet, i u těchto ojetých automobilů je kladen důraz na kvalitu a tak mají zájemci o ojetý vůz možnost najít v naší nabídce i vozy všech ostatních značek.


Jakou má kupující záruku, že vozidlo, které si pořizuje, je v pořádku po technické i „papírové“ stránce?

Jednou z našich hlavních zásad prodeje ojetých vozů je transparentnost. Prodejce vykoupí pouze ojetý vůz, který není kradený, nemá změněné identifikátory a nebylo u něj manipulováno s počtem ujetých kilometrů. K tomu, aby mohl být ojetý vůz zařazen do programu Das WeltAuto, musí být ve stáří maximálně 5 let, musí mít ujeto maximálně 150 000 km a ověřenou servisní historii.

Prodejce podrobuje všechny vozy technické prohlídce, a pokud má jakékoliv pochyby, může pro kontrolu využít veškeré prostředky autorizovaného servisu. Všechna zjištění jsou součástí protokolu o technickém stavu vozidla, který je zákazníkovi k dispozici. Tím, že jsme součástí nadnárodní společnosti, jsme schopni ověřit i vůz, který byl provozován v zahraničí, můžeme tedy garantovat také stav importovaných automobilů.

I když není vůz ve stoprocentním stavu, tedy jako nový, tak se snažíme vždy zákazníkovi poskytnout všechny dostupné informace, aby se mohl svobodně rozhodnout, zda vůz koupí. Informace o každém vozu v nabídce Das WeltAuto doplňuje osvědčení Cebia REPORT, z něhož se může zákazník dozvědět od nezávislé organizace o možných nedostatcích příslušného vozu. Kontrola zahrnuje mimo jiné údaj o počtu ujetých kilometrů, správnost VIN a roku výroby, prověření v databázích odcizených vozidel a závazků u leasingových společností.


Kolika prodejními místy v České republice v současnosti Das WeltAuto disponuje? Plánujete zvyšování jejich počtu?

V současné době jde o padesát dva prodejních míst. Rovoj, jak kvantitavní tak i kvalitavní je jednou z našich hlavních činností. Důležitým prodejním nástrojem jsou také webové stránky Das WeltAuto s nepřetržitě rostoucí návštěvností, protože je na nich přehledným způsobem prezentována kompletní nabídka všech prodejců, která zahrnuje průměrně více než 2300 ojetých vozů.


O jaké vozy je v rámci programu Das WeltAuto mezi zákazníky trvale největší zájem?

V roce 2015 v síti Das WeltAuto výrazně vzrostla poptávka po ojetých vozech všech značek. Nejžádanější byly vozy značek Škoda (8421 vozů), Volkswagen osobní vozy (3582), Volkswagen Užitkové vozy (642 vozů) a SEAT (481 vozů). Na vysoké úrovni se udržel i prodej ojetých vozů značky Audi, jichž se prodalo celkem 1248.


Jaké možnosti financování nákupu ojetého vozidla nabízíte?

Nabídka financování v programu Das WeltAuto je naprostou samozřejmostí a zahrnuje navíc celou řadu nadstandardních benefitů. Díky spolupráci se společností Volkswagen Financial Services (dříve ŠkoFIN) můžeme zákazníkům nabízet velmi výhodné podmínky střižené přímo na míru jejich potřebám. Součástí nabídky financování je také výhodné pojištění a rozšířená záruka Das WeltAuto zdarma.

Image of Úroveň prodeje jako u nových vozů – rozhovor s Romanem Filipem
language car-favorit compare-large searchagent up