Letošní zima vyvolala v síti Das WeltAuto vlnu zájmu o vozy SUV a pohon všech kol

Image of Letošní zima vyvolala v síti Das WeltAuto vlnu zájmu o vozy SUV a pohon všech kol

Praha, 17. února 2021


  •  Se sněhovou nadílkou a mrazivým počasím roste poptávka po ojetých SUV a automobilech s pohonem všech kol
  •  Prodejci Das WeltAuto nabízejí široký výběr od mainstreamových modelů až po prestižní SUV, jakými jsou Bentley Bentayga nebo Lamborghini Urus
  •  V roce 2020 se prodalo 1959 ojetých vozů z kategorie SUV/terénní vůz/pick-up
  •  Pohonem všech kol bylo v roce 2020 vybaveno 1902 ojetých vozů prodaných v síti Das WeltAuto
Das WeltAuto, program prodeje kvalitních a prověřených ojetých vozů s důrazem na nejvyšší úroveň zákaznických služeb, registruje v letošním zimním období značný nárůst poptávky zákazníků po vozech kategorie SUV a automobilech s pohonem všech kol. Tento trend navazuje na loňský rok, kdy se podíl vozů s pohonem 4x4 na celkovém prodeji vyšplhal na téměř 13 %.

„Letošní zima bohatá na sníh a mrazivé počasí přiměla mnohé motoristy k tomu, aby se poohlédli po automobilech, které jim pomohou lépe zvládat nástrahy nejchladnějšího období roku,“ říká Mirka Cimrová, vedoucí divize Das WeltAuto společnosti Porsche Česká republika. „Tento trend pozorujeme i na vývoji poptávky zákazníků v naší síti Das WeltAuto. Stále více zákazníků požaduje ojetá SUV a i příznivci klasických osobních vozů vyhledávají varianty s pohonem všech kol. Oběma skupinám klientů mají autorizovaní partneři Das WeltAuto co nabídnout díky širokému portfoliu ojetých vozů od mainstreamového modelu Škoda Octavia 4x4 až po luxusní Bentley Bentayga nebo supersportovní Lamborghini Urus či Audi RS6.“

Automobily s pohonem všech kol mají na povrchu s nízkou adhezí výhodu mnohem lepší trakce oproti vozům s pohonem pouze jedné nápravy. Výhodou v extrémních podmínkách může být také větší světlá výška, jíž disponují především terénní vozidla, pick-upy a SUV. To jsou přednosti, které u svého automobilu oceňuje stále více motoristů, což je patrné i z prodejních statistik sítě Das WeltAuto.

V roce 2020 předali prodejci Das WeltAuto zákazníkům 1959 ojetých vozů z kategorie SUV/terénní vůz/pick-up a 927 z nich mělo pohon všech kol. Bez ohledu na kategorii disponovalo pohonem 4x4 necelých 13 % všech ojetých vozů prodaných loni v síti Das WeltAuto (1902 vozů).

Nejprodávanějšími ojetými vozy s pohonem všech kol se v loňském roce staly modely Volkswagen Passat (215 vozů včetně kombi Passat Variant a Passat Alltrack), Volkswagen Tiguan (208 vozů včetně prodloužené verze Tiguan Allspace), ŠKODA Superb (167), Audi A6 (127 vozů včetně verzí A6 Avant a A6 allroad quattro), ŠKODA Kodiaq (118), Volkswagen Touareg (102), ŠKODA Octavia (95) a dvojice SUV Audi Q7 (79) a Q5 (64).

Bestsellerem v kategorii SUV byl s velkým náskokem Volkswagen Tiguan včetně prodloužené verze Allspace (425 vozů), následovaný modely ŠKODA Kodiaq (179) a Karoq (170), Volkswagen Touareg (121), Audi Q7 (92), ŠKODA Yeti (89) a Volkswagen T-Roc (86). Z nabídky značky SEAT byly nejžádanějšími SUV modely Ateca (42) a Tarraco (36). Kategorii pick-upů ovládl Volkswagen Amarok s 31 vozy.

V nesmírně široké nabídce kvalitních a prověřených ojetých vozů v síti Das WeltAuto naleznou svůj automobil snů i zákazníci mimo hlavní proud, a to na obou koncích cenového spektra. Nejnáročnější sportovně orientované řidiče uspokojí například prémiová SUV Porsche Macan a Cayenne či Audi SQ5, SQ7, SQ8 nebo RS Q8. Nejvyšší výkony na jakémkoli povrchu poskytuje svému majiteli i jeden loni prodaný vůz Lamborghini Urus ze sítě Das WeltAuto. V nabídce jsou samozřejmě zastoupeny také SUV a vozy s pohonem všech kol ostatních značek mimo koncern Volkswagen. A nechybí ani elektricky poháněná SUV – loni se v síti Das WeltAuto prodalo například pět vozů Audi e-tron.

Ucelenou nabídku vozů s pohonem všech kol v rámci Das WeltAuto podtrhuje i značka Volkswagen Užitkové vozy, která tak přináší v daných segmentech užitkových aut díky 4x4 opravdovou jedinečnost. Tuto výhodu můžete využít nejen při cestě s rodinou na hory, ale pohon 4Motion zajistí dostatečnou bezpečnost i při denní podnikatelské činnosti.


Das WeltAuto je globálním programem prodeje ojetých vozů primárně značek koncernu Volkswagen s centrální podporou. Na českém trhu si mohou zákazníci vybírat z široké nabídky několika tisíc prověřených, kvalitních a spolehlivých ojetých automobilů nejen koncernových značek. Nákup a prodej ojetého vozu v síti Das WeltAuto je přitom plně srovnatelný s nákupem nového vozu u autorizovaných prodejců díky důkladně školeným prodejcům a nadstandardním zákaznickým službám, mezi něž patří minimálně roční záruka od data prodeje (do 5 let stáří a nájezdu 150 000 kilometrů s ověřeným stavem na základě podrobné technické prohlídky).

car-favorit language compare-large searchagent up