Co koupit u Das WeltAuto

Image of Co koupit u Das WeltAuto
Image of Co koupit u Das WeltAuto


Praha, 27. ledna 2022

  • Vybíráte ojetý automobil? Das WeltAuto vám poradí.
  • Pořizovací cena je jen začátek. Rozhodují také provozní náklady jako spotřeba, servis, pojištění, zůstatková hodnota.
  • Od Volkswagenu po Porsche: Das WeltAuto dokáže uspokojit zájemce všech cenových kategoriíDas WeltAuto, program prodeje kvalitních a prověřených ojetých vozů s důrazem na nejvyšší úroveň zákaznických služeb, v době nedostatku nových automobilů a jejich dlouhých dodacích lhůt dokáže uspokojit zájemce o zánovní či ojetý vůz. Z nabídky více než tří tisíc vozidel si dokáže vybrat každý.

Jenže: Co koupit? To je komplikovaná otázka. Ostatně i samotní zákazníci Das WeltAuto se velice často obracejí na infolinku se žádostí o radu, co jim v určité cenové kategorii lze doporučit. Mirka Cimrová, vedoucí divize Das WeltAuto společnosti Porsche Česká republika doporučuje:

„V první řadě by měl zákazník zvážit, co skutečně potřebuje. Nákup vozidla není jen otázka pořizovací ceny, ale také nákladů na provoz, servis a pojištění, což bývá podmínkou ve většině případů financování. Ideální je také počítat se ztrátou hodnoty, tedy cenou při následném prodeji. Z toho nám vyplývá jasné doporučení: nákup mladších vozidel, popřípadě vozidel s menším kilometrovým nájezdem. U nich se nepředpokládají vysoké servisní náklady za neočekávané drahé závady. Výhodou je i to, že největší propad z ceníkové ceny již nastal – hovoříme o zánovních vozidlech,“ radí Cimrová.

V situaci, kdy má zákazník omezenější rozpočet, bývá důležité komplexní posouzení: původ, servisní historie, počet majitelů a také značka vozidla. Je evidentní, že provoz a servis původně drahého luxusního vozu SUV bude nákladnější než prohlídky a případné opravy běžných, jednodušších kompaktních vozidel. „Volba rozumu je zde nasnadě, s omezeným rozpočtem se vyplatí sáhnout po běžnějším automobilu mladšího ročníku, byť bude nižší kategorie. Novější vozy mají také daleko víc bezpečnostních prvků a jsou vhodnější pro méně zkušené řidiče a pro ty, kteří si chtějí jízdu autem užívat a ne řešit stále nějaké komplikace. Auto by mělo svému majiteli především sloužit a dělat mu radost, ne starost,“ vysvětluje Mirka Cimrová.

Das WeltAuto doporučuje v první řadě hledat své budoucí vozidlo primárně ve značkových programech konkrétních značek. Autorizovaní partneři totiž mají přístup k servisním systémům výrobce – můžou tedy zaručit jejich plný rozsah a transparentnost, která vám dodá potřebnou jistotu při koupi ojetiny. Neméně důležitý je fakt, že personál značkových prodejen je profesionálně vyškolený, své produkty perfektně zná a umí vysvětlit jejich funkce. Prodejci tak při výběru dokážou opravdu erudovaně vybrat vozy, které bychom mohli rozdělit do následujících segmentů:

 

Kategorie do 250 000 Kč

„V této třídě mohu doporučit model Volkswagen Polo nebo SEAT Ibiza. Tato vozidla ze segmentu malých aut už dnes nabízejí výbavu a bezpečnostní prvky z vyšších tříd, což oceníte nejen z pohledu bezpečnosti, ale i komfortu – ideální volba. Pokud přece jen požadujete více prostoru, lze v této cenové hladině uvažovat o Volkswagenu Golf Variant sedmé generace, popřípadě sedanu Jetta nebo volit SEAT Leon ST či Toledo. Zmíněné modely sice budou o něco starší, nicméně s pravidelným servisem se není čeho bát, jde o relativně jednoduchá auta. Pokud hledáte vyloženě městský vůz, tuto úlohu dokáže zastat Volkswagen up! S daným rozpočtem se bude jednat víceméně o nové auto. Model up!, respektive e-up! pak představuje i dostupnou alternativu pro vstup do elektromobility, doporučuje Mirka Cimrová.

 

Kategorie do 500 000 Kč

„Pokud máte na vůz půl milionu korun, možnosti výběru jsou o dost širší. Z vlastní zkušenosti bych mohla doporučit Volkswagen Golf, který s tímto rozpočtem seženete i v poslední osmé generaci. Lze mít jak kompaktní hatchback, tak kombi Variant, které s delším rozvorem a opravdu objemným zavazadelníkem konkuruje téměř modelům střední třídy. Z oblíbené kategorie městských crossoverů lze vybírat mezi Volkswageny T-Cross nebo větším typem T-Roc, eventuálně novým modelem Taigo, SEAT pak nabídne například Aronu nebo Atecu, která bude zajímavou a levnější alternativou například i k Tiguanu – ten by v daném rozpočtu byl dostupný jen v základních specifikacích. Pokud toužíte po prémiovém segmentu, s půlmilionovým rozpočtem se dá uvažovat také o značce Audi a jejich modelech A1 a A3. Tyto vozy jsou zajímavé svou výbavou, individualizací, vnímanou kvalitou a luxusním zpracováním,“ komentuje Cimrová.

 

Kategorie do 800 000 Kč

„Tady se už dostáváme do poměrně komplikované situace z pohledu opravdu široké nabídky. Zde je nutné přesně nastavit potřeby a priority: využití, roční nájezd, délka vlastnictví a ostatní aspekty. Moje osobní doporučení za značku Volkswagen zní Arteon – za tuto cenu bude jen několik let starý a s rozumným kilometrovým nájezdem. Za své peníze dostanete vůz vyšší třídy, jemuž v následujících letech nehrozí nikterak významný cenový propad a jehož servisní náklady se příliš neliší od modelu Passat. Arteon přitom vypadá sexy, nabídne nejmodernější techniku, velkorysý prostor a díky výklopné zádi je také dostatečně praktický,“ představuje svého favorita Mirka Cimrová. „Z prémiových značek připadá v úvahu Audi a její modely A4 nebo A5, velké oblibě se však těší i SUV s označením Q. Z nich bych vyzdvihla hlavně Q3, kterým sama jezdím – jde o velmi praktickou volbu nejen do města, ale i pro cestování s rodinou. Audi Q3 charakterizuje moderní a nadčasový design, komfort, bezpečnost, dynamika, nabídka špičkového pohonu všech kol quattro a vysoká spolehlivost. Velké rodiny pak můžou sáhnout po MPV, které například reprezentuje SEAT Alhambra či Volkswagen Sharan s alternativně až sedmimístným interiérem,“ uzavírá hodnocení Mirka Cimrová.

 

Mezi více než třemi tisícovkami nabízených vozů se u Das WeltAuto vyskytuje také několik exkluzivních nabídek. „Pokud cílíte na vysloveně prestižní vozy, najdete je v případě Audi Q8, S7 nebo supersportovního kombi RS 6, které se v naší nabídce také objevují. S nižším rozpočtem, ale stále velkou dávkou individuality můžete volit například z modelů CUPRA nebo linie R u Volkswagenu. Vrchol pak představují vozy Porsche, kterých míváme stabilně necelou třicítku: Cayenne, Macan, 911, Panamera nebo také elektrický Taycan,“ připomíná Mirka Cimrová široké portfolio značek u Das WeltAuto.

„Na samotný závěr bych si dovolila zmínit, že ve spolupráci s naší sesterskou společností Volkswagen Financial Services dokážeme nabídnout komplexní řešení financování a pojištění pro ty, kteří nedisponují potřebnou hotovostí. Například úvěr Chytře s poslední navýšenou splátkou dokáže zpřístupnit dražší vůz i těm, kteří by na něj normálně nedosáhli. A věřím, že je lepší si za auto připlatit, aby mi sloužilo bezproblémově po delší čas,“ uzavírá Mirka Cimrová komplexního rádce při výběru prověřených ojetých vozidel programu Das WeltAuto.


Das WeltAuto je globálním programem prodeje ojetých vozů primárně značek koncernu Volkswagen s centrální podporou. Na českém trhu si mohou zákazníci vybírat z široké nabídky několika tisíc prověřených, kvalitních a spolehlivých ojetých automobilů nejen koncernových značek. Nákup a prodej ojetého vozu v síti Das WeltAuto je přitom plně srovnatelný s nákupem nového vozu u autorizovaných prodejců díky důkladně školeným prodejcům a nadstandardním zákaznickým službám, mezi něž patří minimálně roční záruka od data prodeje (do 5 let stáří a nájezdu 150 000 kilometrů s ověřeným stavem na základě podrobné technické prohlídky).

language car-favorit searchagent up compare-large