Das WeltAuto pokračuje v růstu na českém trhu s ojetými vozy

Image of Das WeltAuto pokračuje v růstu na českém trhu s ojetými vozy

Das WeltAuto, program prodeje kvalitních a prověřených ojetých vozů s důrazem na nejvyšší úroveň zákaznických služeb, pokračuje v růstu na českém trhu s ojetými vozy. Od začátku ledna do konce května 2018 předali obchodní partneři Das WeltAuto zákazníkům celkem 8369 ojetých vozů, což představuje meziroční nárůst o 3,5 %. V porovnání se situací na trhu v loňském roce dochází k přesunu zájmu českých zákazníků ve prospěch vozidel s motory na benzin a roste i podíl vozidel s větším počtem ujetých kilometrů.

Praha, 22. června 2018

  • Od ledna do května 2018 prodala síť Das WeltAuto 8369 kvalitních ojetých vozů
  • Meziroční nárůst prodeje činí 3,5 %
  • Roste podíl vozů s motorem na benzin i s větším počtem ujetých kilometrů

„Das WeltAuto se zaměřuje na širokou nabídků kvalitních a prověřených ojetých vozů ve spojení s atraktivními benefity a nadstandardními službami, což je kombinace, kterou oceňuje stále větší počet českých zákazníků,“ říká Martin Březina, vedoucí divize Das WeltAuto společnosti Porsche Česká republika. „Cílem našich prodejců je maximální spokojenost nejen zákazníka, který si kupuje ojetý vůz z nižší cenové kategorie, ale i klienta, který si pořizuje reprezentativní luxusní automobil za mnoho milionů korun. Pokračující růst prodeje v síti Das WeltAuto ukazuje, že jsou naši partneři při naplňování tohoto ambiciózního cíle velmi úspěšní.“

Pohled do statistik prodaných vozů ukazuje, že v prvních pěti měsících letošního roku došlo v některých ohledech k významným změnám poptávky českých zákazníků. Co se týče značek, dominuje prodejnímu žebříčku i nadále domácí ŠKODA s 3661 vozy, ale její pozice slábne (meziroční pokles o 6 %) na úkor značky Volkswagen, která s 2544 vozy vylepšila své postavení oproti stejnému období v loňském roce o 14,5 %. Na dalších místech se umístily značky Audi s 447 vozy a SEAT s 249 vozy.

Další významná změna se týká upřednostňovaného paliva. Vozidla na benzin (4091 vozů) se již téměř dotáhla na dosud upřednostňovaná vozidla na naftu (4180 vozů). Kromě toho se v síti Das WeltAuto prodalo v dosavadním průběhu letošního roku 68 vozů na stlačený zemní plyn (CNG). V porovnání s prvními pěti měsíci roku 2017 letos značně poklesl zájem o velmi mladé vozy s méně než 10 000 ujetými km (1187 vozů). Jejich podíl na celkovém prodeji činil 15 % v porovnání s loňskými 46 %. Podíl ostatních kategorií se naopak zvýšil. Většina vozů však neměla najeto více než 100 000 km (68 %) a pro automobil s více než 200 000 km na ukazateli ujetých kilometrů se rozhodlo pouhých 10 % zákazníků (850 vozů). Téměř 43 % vozů přitom nebylo starších dvou let a 4853 prodaných ojetých vozů, tedy téměř 58 %, bylo vyrobeno v roce 2014 nebo později.

Z pohledu cen vozů je zájem zákazníků vyrovnaný a rovnoměrně rozložený do všech cenových relací. Nejdražším prodaným vozem v letošním roce je prozatím Mercedes-Benz G500 v úpravě Brabus z roku 2017 s pouhými 486 ujetými kilometry, následován vozy Bentley Bentayga z roku 2015 s 9700 ujetými kilometry Lamborghini Huracán z roku 2016 s 16 000 km na tachometru.

Naopak beze změn zůstávají preference barev v pořadí bílá, šedá, modrá a černá. Nejžádanější karosářskou variantou jsou v síti Das WeltAuto i nadále praktická rodinná kombi (3005 vozů) a kompaktní hatchbacky (2554 vozů). SUV si v prvních pěti měsících letošního roku pořídilo 736 zákazníků, zatímco liftback oslovil 732 zákazníků. Naprostá většina řidičů dává přednost klasické mechanické převodovce (6358 vozů) a vozidlům s pohonem pouze jedné nápravy (7504 vozů).

Das WeltAuto je celosvětovým programem prodeje ojetých vozů značek Volkswagen osobní vozy, SEAT, Volkswagen Užitkové vozy a ŠKODA s centrální podporou ze strany koncernu Volkswagen. Na českém trhu si mohou zákazníci vybírat z široké nabídky několika tisíc prověřených, kvalitních a spolehlivých ojetých vozů nejen koncernových značek. Nákup a prodej ojetého vozu v síti Das WeltAuto je přitom plně srovnatelný s nákupem nového vozu u autorizovaných prodejců díky důkladně školeným prodejcům a nadstandardním zákaznickým službám, mezi něž patří minimálně roční záruka od data prodeje (do 5 let stáří a do 150 000 ujetých kilometrů s ověřeným stavem na základě podrobné technické prohlídky).

language compare-large car-favorit searchagent up