Das WeltAuto bilancuje rok 2021

Image of Das WeltAuto bilancuje rok 2021


Praha, 1. února 2022

  • V roce 2021 se v síti Das WeltAuto prodalo 16 884 vozů
  • Meziroční nárůst činil téměř 11 %, což je více než dvojnásobek růstu celkového trhu ojetin v ČR
  • Das WeltAuto funguje na trhu ojetých vozů již 20 let
  • Již 40 % ze 48 partnerů DWA disponuje krytými showroomy
  • Sesterský program Audi Approved :plus pro prémiovou značku Audi

Das WeltAuto, program prodeje prověřených ojetých vozů s důrazem na nejvyšší úroveň zákaznických služeb, uzavřel jubilejní rok 2021 (20 let působení na českém trhu) úspěšnými obchodními výsledky nad očekávání plánu: prodejci Das WeltAuto za loňských 12 měsíců předali zákazníkům celkem 16 884 ojetých vozů, tedy o 10,9 % více než za stejné období roku 2020. Trh ojetin v České republice přitom také zaznamenal meziroční růst, avšak jen o 4,4 % s celkovým počtem 738 000 prodaných vozů.

„Trvale stoupající trend prodeje ojetin odráží situaci na trhu s novými vozy, kterých je stále nedostatek a zákazníci odtud často směřují k nám. Nicméně se musím přiznat, že s takovým nárůstem prodejů jsme ani při plánování nepočítali a chtěla bych za tak pozitivní čísla poděkovat jak našim zákazníkům, tak prodejní síti,“ říká Mirka Cimrová, vedoucí divize Das WeltAuto společnosti Porsche Česká republika. „V programu Das WeltAuto se zaměřujeme zpravidla na zánovní roční vozy a právě ty dokážou být alternativou k nedostatkovým novým autům. Stěžejním tématem loňského roku bylo jejich zdrojování, nejinak tomu bude i letos,“ dodává Cimrová.

Vysoká konkurence na trhu ojetých vozů dává stále víc vyniknout tradičním a profesionálním hráčům na tomto poli. Značka Das WeltAuto loni oslavila jubileum 20 let působení na českém trhu, když v roce 2001 začínala ještě pod označením auto-plus. Firemní filozofie prodeje byla od začátku postavena na maximálně kvalitních službách, na prověřených vozidlech a na velkém důrazu na celkovou kvalitu a orientaci na zákazníka. Tato filozofie byla, je a bude prioritou značky Das WeltAuto i nadále.

„Našich zákazníků si velmi vážíme a snažíme se jim vytvářet při prodeji ojetých vozů prostředí na úrovni nových vozů. Proto již více než 40 % našich autorizovaných partnerů disponuje krytými showroomy, v nichž se proces prodeje ještě více zkvalitnil,“ komentuje Mirka Cimrová progres prodejců Das WeltAuto, kterých je aktuálně v České republice 48. Jejich řady nově rozšířil ARAVER Staré Město.

Prodejci Das WeltAuto jsou profesionálové v oboru, absolvují pravidelná školení, vozy koncernu Volkswagen dokonale znají a dokážou nejen poradit s výběrem, ale pomoci i s vysvětlením technických funkcionalit. Jejich velikou výhodou jsou přístupy do servisních systémů výrobce, a tak pro ně není problém vyhledat veškeré dostupné detaily a servisní historii vozidla. V kombinaci s autorizovaným servisním zázemím je toto opravdová výhoda oproti ostatním. To celé ještě podtrhuje spolupráce s nezávislou společností Cebia v oblasti prověřování servisní historie a původu. „Uvedené aktivity realizujeme, protože transparentní historie je u ojetého vozu klíčovou skutečností, kterou potvrzujeme originálním CEBIA REPORTEM ke každému nabízenému automobilu. V poslední době se bohužel začaly množit i falešné reporty, s nimi se však u partnerů značky Das WeltAuto nesetkáte,“ upozorňuje Mirka Cimrová.

Pro rok 2022 plánuje program prodeje prověřených ojetých vozů Das WeltAuto další zkvalitnění prodejních míst a hlavně rozšíření nabídky ojetých vozů, samozřejmě ve špičkové kvalitě - tak, jak jsou zákazníci zvyklí již od roku 2001. V uplynulém roce došlo k rozšíření nabídky pro náročné klienty o sesterský program prodeje prémiových vozidel značky Audi, pod názvem Audi Approved :plus. Tento program byl spuštěn u vybraných prodejců Das WeltAuto. V prestižním prostředí společnosti AUTO JAROV Kunratice, TOP CENTRUM car Kyjov a nově také v Autosalonu Klokočka se mohou zákazníci těšit na širokou nabídku „ex“ vozidel výrobce. Rozvoj tohoto programu bude v roce 2022 kontinuálně pokračovat a nabídka vozidel se bude dále rozšiřovat.


Das WeltAuto je globálním programem prodeje ojetých vozů primárně značek koncernu Volkswagen s centrální podporou. Na českém trhu si mohou zákazníci vybírat z široké nabídky několika tisíc prověřených, kvalitních a spolehlivých ojetých automobilů nejen koncernových značek. Nákup a prodej ojetého vozu v síti Das WeltAuto je přitom plně srovnatelný s nákupem nového vozu u autorizovaných prodejců díky důkladně školeným prodejcům a nadstandardním zákaznickým službám, mezi něž patří minimálně roční záruka od data prodeje (do 5 let stáří a nájezdu 150 000 kilometrů s ověřeným stavem na základě podrobné technické prohlídky).

language car-favorit compare-large searchagent up