Das WeltAuto BEV experience Drážďany: s prodejci a novináři tam, kde se rodí elektromobily


Praha, 20. června 2023


  • Tým Das WeltAuto vyrazil spolu s vybranými prodejci do Home of ID.3
  • Gläserne Manufaktur v Drážďanech je impresivním rodištěm BEV
  • Zástupci Das WeltAuto a novináři cestu absolvovali s elektromobily
    Audi Q8 e-tron, Volkswagen ID.3, ID.4, ID.5 GTX a ID.Buzz a Cupra Born
  • Během 75minutové prohlídky se zde stihl dobít každý elektromobil

Elektromobilita je na vzestupu nejen v případě nových, ale již i ojetých automobilů. Logickým procesem je tak saturován také trh zánovních a ojetých aut, kde bateriové elektromobily (BEV) tvoří sice stále malé, avšak kontinuálně rostoucí procento. Platí to samozřejmě také pro program ojetých vozů Das WeltAuto. A právě zástupci několika autorizovaných partnerských míst se spolu s vybranými novináři vydali na „BEV Day“ do drážďanské továrny Gläserne Manufaktur, kde vznikají právě elektrické vozy Volkswagen ID.3.

„Elektromobily je nutno vnímat jako nedílnou součást našeho byznysu,“ komentuje situaci Martin Kadečka, vedoucí divize Das WeltAuto společnosti Porsche Česká republika. „Protože víme, jak je toto téma důležité, rozhodli jsme se uspořádat praktickou exkurzi do světa elektromobilů pro naše partnery. Řada z nich totiž s elektromobilem větší zkušenost neměla,“ dodává M. Kadečka.

Pro cestu do Drážďan byl zvolen ideální mix elektromobilů koncernu Volkswagen: od nejdostupnějších modelů Volkswagen ID.3 a Cupra Born, přes rodinná SUV Volkswagen ID.4 a ID.5 GTX s pohonem 4x4 až po luxusní Audi Q8 e-tron s obří baterií či extrovertní MPV Volkswagen ID.Buzz, za nímž se každý zvědavě otočí. „Nejdůležitější je prolomení bariér mezi světem spalovacích a elektrických aut. Jakmile někdo elektromobil vyzkouší, návrat do jeho spalovacího auta mu pak přijde jako krok do minulosti,“ vysvětluje Martin Kadečka. „Osobně jsem byl zvyklý na klasické služební vozy jako Volkswagen Arteon či Tiguan. Jak jsem ale dostal možnost přesednout do aktuálního Volkswagenu ID.5 GTX s pohonem všech kol, nevidím důvod k návratu do světa spalovacích aut. Reálný dojezd mezi 400-500 km mě nijak nelimituje a za volantem elektromobilu se člověk svým způsobem uklidní,“ říká M. Kadečka.

Podobné dojmy z přítomných elektromobilů měli také prodejci, zastupující partnery Auto Jarov, Auto Strakonice, Louda Auto, Olfin Car, Autocentrum Jan Šmucler nebo Amond. A nadšení pokračovalo i při 75minutové exkurzi Gläserne Manufaktur, tedy Skleněné továrny v Drážďanech, kde se aktuálně kompletují elektromobily Volkswagen ID.3. Proces výroby jako by reflektoval relaxovaný způsob jízdy s BEV. „Místo typického výrobního taktu kolem jedné minuty je zde takt produkce 13minutový, denně je zde kompletováno jen 38 vozů ID.3. Nesetkáte se zde s hlukem, zápachem z laků či svařování, tohle je absolutně čistá práce. Montážní dělníci se zde pohybují v bílých pracovních oděvech po dřevěné podlaze,“ dokumentuje Martin Kadečka zážitek z tak trochu jiné výroby elektromobilů.

Skleněná manufaktura přitom původně vznikla v roce 2001 jako výkladní skříň výrobního umu automobilky Volkswagen, demonstrovaném na luxusním modelu Phaeton. Celý areál nedaleko centra Drážďan pak slouží i jako předávací místo pro zákazníky – v případě zájmu lze svůj nový Volkswagen s náležitou show převzít právě zde (platí pro vozy objednané v Německu). Pro model ID.3 si zákazník může zvolit mezi „standardem“ ve výrobním závodě ve Zwickau nebo „zážitkem při výrobě svého vozu“ právě zde, v prosklené továrně v Drážďanech.  A jako správný BEV point i zde nechybí rychlé nabíječky. Jejich počet 36 v pohodě uspokojí návštěvníky. „Elektromobil musíte nabíjet tehdy, když ho nepoužíváte – třeba teď, když absolvujete exkurzi. Zpět do Prahy pak můžeme vyrazit s plně nabitými bateriemi, takže nás ani německá dálnice nelimituje v tom, abychom si vyzkoušeli maximální rychlost 180 km/h, kterou zvládne naše ID.5 GTX,“ rekapituluje M. Kadečka.

Cílem samotné akce bylo nejen poznat Home of ID, ale především možnost vyzkoušení si elektrických vozidel v různých režimech jízdy. Z tohoto důvodu byla trasa směr Drážďany plánovaná spíše po okresních silnicích a návrat domů pak posádky absolvovaly s nabitými vozy pouze v dálničním provozu. „Očekávání našich prodejních partnerů bylo tímto naplněno, o čemž svědčila i jejich pozitivní zpětná vazba po zaparkování vozidel zpět v sídle Das WeltAuto v Praze-Butovicích. Z toho mám nejen já, ale celý náš tým Das WeltAuto upřímnou radost a budeme velice rádi, pokud se nám na podzim povede tento BEV experiance day zopakovat s dalšími kolegy z prodejní sítě.“ zakončuje Martin Kadečka.

 

---

Das WeltAuto je globálním programem prodeje ojetých vozů primárně značek koncernu Volkswagen s centrální podporou. Na českém trhu si mohou zákazníci vybírat z široké nabídky několika tisíc prověřených, kvalitních a spolehlivých ojetých automobilů nejen koncernových značek. Nákup a prodej ojetého vozu v síti Das WeltAuto je přitom plně srovnatelný s nákupem nového vozu u autorizovaných prodejců díky důkladně školeným prodejcům a nadstandardním zákaznickým službám, mezi něž patří minimálně roční záruka od data prodeje (do 5 let stáří a nájezdu 150 000 kilometrů s ověřeným stavem na základě podrobné technické prohlídky).


language compare-large car-favorit searchagent up