Das WeltAuto podporuje ve spolupráci s Auto Jarov ZŠ a ZUŠ Líbeznice


Praha, 27. září 2023 


  • Das WeltAuto zajišťuje společně se svým autorizovaným partnerem Auto Jarov mobilitu Základní škole a Základní umělecké škole
    v Líbeznicích
  • Vedení ZŠ a ZUŠ Líbeznice může v novém školním roce bezplatně používat elektromobil Volkswagen ID.5
  • Značka Das WeltAuto umožní v průběhu roku výměnu modelu ID.5
    i za jiné zástupce rodiny elektromobilů Volkswagen ID.
Zástupci programu prodeje ověřených ojetých vozů Das WeltAuto a autorizovaného prodejce Auto Jarov předali vedení Základní školy a Základní umělecké školy Líbeznice elektromobil Volkswagen ID.5 do bezplatného užívání po celý nový školní rok 2023/2024. Značka Das WeltAuto tím ve spolupráci s dealerem Auto Jarov zajistí vedení školy potřebnou mobilitu v nové situaci, která nastala v důsledku naplnění školní kapacity.

„Z nové spolupráce s Auto Jarov a Základní školou a Základní uměleckou školou Líbeznice mám velkou radost. Pomůžeme tak nejen jedné z největších škol v ČR, ale také dáme možnost budoucí generaci poznat řešení mobility, která je čeká,“ říká Martin Kadečka, vedoucí divize Das WeltAuto společnosti Porsche Česká republika, a dodává: „Vedení školy se na nás kvůli nově nastalým okolnostem obrátilo s žádostí o pomoc v oblasti mobility. Po důkladném posouzení požadavků na mobilitu jsme z našeho širokého portfolia vybrali, spolu s kolegy z Auto Jarov, elektromobil Volkswagen ID.5. Jsem přesvědčen o tom, že výhody tohoto tichého, komfortního a bezpečného vozu s prostorným interiérem a nulovými emisemi se při přepravě pracovníků školy mezi okolními obcemi s detašovanými pracovišti uplatní v maximální možné míře. Pedagogům z Líbeznic přeji za celý náš tým mnoho spokojených, a především bezpečných kilometrů.“

„Díky velkorysé spolupráci se značkou Das WeltAuto a společností Auto Jarov máme na celý školní rok k dispozici plně elektrický vůz Volkswagen ID.5,“ říká František Grunt, ředitel Základní školy a Základní umělecké školy Líbeznice. „Auto bude sloužit především pro logistiku nutnou kvůli detašovaným pracovištím v okolních obcích a na další zásobování školy či nutné výjezdy. Pro takové krátké jízdy je elektromobil zcela ideální. Oběma partnerům moc děkujeme za spolupráci.“

Značka Das WeltAuto se spolu s největším prodejcem automobilů v ČR, společností Auto Jarov, prezentuje v rámci nového partnerství se ZŠ a ZUŠ Líbeznice jako spolehlivý poskytovatel mobility.

Jak při slavnostním předání elektromobilu Volkswagen ID.5 před budovou líbeznické základní a základní umělecké školy uvedl Lukáš Novák, vedoucí prodeje ojetých vozidel ve společnosti Auto Jarov, jedná se o první takovou zkušenost: „Jsme velice potěšeni, že se společnost Auto Jarov stala ve spolupráci s Das WeltAuto partnerem školy v Líbeznicích. Naši pomoc vnímáme především jako podporu vzdělávání, i když méně tradiční formou.“

Hned z prvních reakcí zástupců školy byl zřejmý zájem o vysvětlení důvodu, proč přebírají klíčky právě od elektromobilu. „Věříme, že tento špičkový plně elektrický vůz bude pro školu nejen výjimečným přínosem, ale také inspirací pro studenty, kteří se zajímají o udržitelnou mobilitu a budoucnost automobilismu,“ vysvětluje Lukáš Novák ze společnosti Auto Jarov.

„Uvedený vůz byl zároveň vybrán i s ohledem na plány jeho využití, což je především mobilita zástupců školy mezi okolními obcemi, kde se právě výhody elektrického vozu využijí nejlépe. Jedná se především o krátké trasy s častým startováním, což je nepopiratelnou výhodou elektromobilů oproti konvenčním spalovacím motorům,“ dodává vedoucí divize Das WeltAuto Martin Kadečka.

Volkswagen ID.5, zapůjčený líbeznické škole, je jedním z nejnovějších modelů z řady elektrických vozidel ID. Má vyšší stupeň výbavy Pro Performance, jeho elektromotor poskytuje nejvyšší výkon 150 kW a využitelná kapacita sady akumulátorů 77 kWh umožňuje za optimálních podmínek dojezd na jedno nabití cca 500 km. Volkswagen ID.5 podporuje rychlé i chytré nabíjení, které prodlužuje životnost baterie. Zaměstnanci školy si tak mohou vyzkoušet elektromobilitu „na vlastní kůži“, a seznámit se tak s novou současností, a především blízkou budoucností individuální automobilové dopravy.

„Věříme, že si uživatelé z řad učitelského sboru rádi vyzkoušejí výhody zapůjčeného vozu. Každého jistě překvapí jízdní dynamika a vnitřní prostor tohoto modelu. Především ale věříme, že se uživatelům bude v ID.5 příjemně a bezpečně jezdit,“ dodávají na závěr zástupci společnosti Auto Jarov a programu prodeje prověřených ojetých vozů Das WeltAuto.

 

 Po dohodě zúčastněných stran bude v průběhu celého školního roku 2023/2024 možné modely značky Volkswagen obměňovat, a vyzkoušet si tak i jiné zástupce zmiňované rodiny elektromobilů Volkswagen ID.

 

Das WeltAuto je globálním programem prodeje ojetých vozů primárně značek koncernu Volkswagen s centrální podporou. Na českém trhu si mohou zákazníci vybírat z široké nabídky několika tisíc prověřených, kvalitních a spolehlivých ojetých automobilů nejen koncernových značek. Nákup a prodej ojetého vozu v síti Das WeltAuto je přitom plně srovnatelný s nákupem nového vozu u autorizovaných prodejců díky důkladně školeným prodejcům a nadstandardním zákaznickým službám, mezi něž patří minimálně roční záruka od data prodeje (do 5 let stáří a nájezdu 150 000 kilometrů s ověřeným stavem na základě podrobné technické prohlídky).

language compare-large car-favorit searchagent up