Cirk La Putyka a auto-plus

auto-plus nadchlo nezvyklé představení skupiny, která se jmenuje Cirk La Putyka. Rozhodli jsme se, že tento projekt musíme podpořit. Nejen z důvodu, že jde o skvělé představení, ale také proto, že projekt je svým způsobem podobný projektu auto-plus. Snaží se o změnu vnímání zákazníků na trh (v jejich případě ten divadelní), chtějí odvádět kvalitní a přesvědčivou práci a zejména jim jde o to, aby zákazník/návštěvník odcházel spokojen a rád se vracel i se svými přáteli. Ale hlavně sdílíme jejich nadšení a odhodlání šířit svojí myšlenku.

auto-plus poskytlo uměleckému souboru vozy k přepravě z jednotlivých představení. Cirk La Putyka si nejvíce zamiloval vozy značky Volkswagen a to vůz Polo 1.4 a Golf 1.6. TDI.

La Putyka - představení

Cirk La Putyka

Cirk La Putyka je projekt, který vznikl v roce 2009 pod rukama Rostislava Nováka a jeho bratra Víta Nováka. Cirk La Putyka je soubor, který se profesionálně věnuje žánru „nový cirkus“. Nový cirkus spojuje všemožné žánry jako je akrobacie, tanec, loutkové divadlo, koncert a sport. Pro Cirk La Putyka je důležitá nejen profesionalita v jednotlivých divadelních žánrech a cirkusových číslech, ale i téma, příběh a sdělení. „Vytváříme vlastní specifickou poetiku a svůj pohled na tento žánr.“ říká principál cirkusu Rosťa Novák

Umělecký tým

Umělecký soubor tvoří šestnáct členů z řad herců, muzikantů, akrobatů, tanečníků, přičemž každý z nich představuje špičku ve svém oboru a každý z nich má přesah do několika dalších žánrů. Celý realizační tým je stabilní a od počátku zkoušení se nezměnil.

Představení

V současné době nabízí v Cirk La Putyka dvě představení: La Putyka a Up´End´Down. Ale další představení se připravují. Jeden z nich například vzniká v režii Maksima Komara (Circo Aereo) z Finska. Připravuje se i další představení v mezinárodní koprodukci a s mezinárodním obsazením. Cirk spolupracuje také se známými soubory a umělci, jako je například Daniel Gulko, Bonaventura Gacon, The Race Horse Company, Ieto, Vladimir Puzanov, lektoři Cirque de Soleil nebo Francouzské Národní cirkusové školy.

Kde je možné „nový cirkus“ vidět

Domovská scéna, jakoby stvořená pro tato představení, je v pražských Holešovicích La Fabrika, zajímavý industriální prostor přestavěný z bývalé tovární budovy. (http://www.lafabrika.cz)

Kromě toho se ale Cirk účastní tuzemských i mezinárodních festivalů a přehlídek: EXPO – Shanghai, festival Divadelná Nitra, Letní Letná, Dny Prahy v Sarajevu, získali pozvání na festival v Tampere, Terrassa Noves Tendéncies ve Španělsku, festival Tini Tinou v Kambodži, Tokiu, a letos slavili úspěch na FRINGE Festivalu v Edinburghu. (více zde ve článku)

Program a více informací o Cirk La Putyka naleznete na www.laputyka.cz

obrázek obrázek obrázek
———

Pro správné fungování těchto stránek ukládáme cookies.


VW
~
Seat
~
VW užitkové
~