Audi R8 GT získalo ocenění „SportsCar 2011“

Praha, 2. prosince 2011 – Audi R8 GT je „SportsCar roku 2011“ v kategorii „sériově vyráběných supersportovních vozů“. Porota odborného časopisu „Auto Bild SportsCars“ předávala letos cenu již podesáté, přičemž slavnostní vyhlášení se uskutečnilo na autosalonu Essen Motor Show.

obrazek
  • Časopis Auto Bild SportsCars vyznamenal Audi R8 GT v Essenu jako nejlepší sportovní vůz roku
  • Čtenáři zvolili dalších pět modelů Audi mezi trojici nejlepších vozů v příslušných kategoriích

Stephan Reil, vedoucí vývoje společnosti quattro GmbH, převzal pro Audi R8 GT před 450 pozvanými hosty jedno z nejprestižnějších ocenění v německém automobilovém odvětví. Jubilejního ročníku ankety „SportsCar 2011“ se zúčastnilo 70 976 čtenářů odborného časopisu.

quattro GmbH, dceřiná společnost Audi, má na starosti vývoj a výrobu vysokovýkonných sportovních vozů Audi. Motor V10 se zdvihovým objemem 5,2 litru poskytuje v modelu R8 GT nejvyšší výkon 412 kW (560 k). V porovnání s modelem R8 5.2 FSI quattro snížili inženýři hmotnost modelu Audi R8 GT o dalších 100 kg. Výsledkem je stroj, který se může pochlubit podmanivou dynamikou v podélném směru, vynikajícími hodnotami příčného zrychlení a bleskově rychlými reakcemi prakticky bez prodlevy. Vůz dokáže zrychlit z klidu na 100 km/h za 3,6 sekundy a dosahuje nejvyšší rychlosti 320 km/h. V kombinovaném režimu EU se průměrná spotřeba paliva omezuje na 13,9 litru na 100 km.

V 17 kategoriích rozdělených na sériově vyráběné, upravené a malosériově vyráběné vozy měli čtenáři na výběr 173 modelů, které se předtím osvědčily ve více než 300 testech a reportážích o zkušenostech za volantem. Mezi nejlepší trojici ve svých kategoriích se kromě vítěze dostaly také modely Q7 V12 TDI v kategorii „sériově vyráběné SUV“, RS 3 Sportback v kategorii „sériově vyráběný kompaktní vůz“, RS 5 v kategorii „sériově vyráběné kupé“, Audi A6 Avant 3.0 TFSI quattro v kategorii „sériově vyráběné kombi“ a R8 GT Spyder v kategorii „sériově vyráběný


VW
~
VW užitkové
~