Toledo – skvělý vůz za skvělou cenu

Praha, 25. 06. 2012 – Nové Toledo přichází. Dynamický a elegantní sedan v moderním designu značky SEAT poháněný velmi úspornými motory TSI a TDI a vyznačující se mimořádnou praktičností a vynikající kvalitou zpracování zůstává věrný úspěšnému receptu, který přinesl velkou oblibu jeho předchůdcům. SEAT vyrobil více než 860 000 vozů prvních dvou generací modelové řady Toledo – tento úspěch byl založen na kombinaci atraktivního designu a praktických vlastností. Nová generace pokračuje podle stejného receptu s velkorysým vnitřním prostorem, vysokou úrovní flexibility, mimořádnou hospodárností a vynikajícím poměrem cena/výkon. Nové Toledo osloví zákazníky, kteří hledají praktický a cenově dostupný sedan nejvyšší kvality pro celou rodinu – bez kompromisů v oblasti elegantního designu a potěšení z dynamické jízdy. Nové Toledo je vyráběno v České republice v závodě v Mladé Boleslavi.

  • První SEAT vyráběný v České republice
  • Nejsportovnější sedan ve své třídě
  • Elegance kupé, praktičnost kombi
  • Moderní motory 1.2 TSI a 1.4 TSI
  • Úsporný motor 1.6 TDI ve dvou výkonových stupních
  • Vynikající poměr cena/výkon
obrazek

„Nové Toledo je pravým SEATem – skvěle připraveným na požadavky každodenního života, s nejvyšší úrovní kvality a spolehlivosti,“ říká Dr. Matthias Rabe, viceprezident společnosti SEAT S.A. zodpovědný za výzkum a vývoj. „Nejnovější technologie z oblasti poháněcího ústrojí a podvozku koncernu Volkswagen poskytují vynikající potěšení z jízdy při mimořádné úrovni hospodárnosti a bezpečnosti. A co se týče hodnot spotřeby paliva a emisí, patří Toledo mezi nejlepší vozy ve své třídě.“

Čistý design s mimořádnou elegancí
Design nového Toleda je konzistentním vývojem nového stylu značky SEAT představeného na studiích IBE, IBX a IBL. A je důkazem, že pětidveřový kompaktní sedan s výklopnou zádí může být výjimečně emocionální, sportovní a elegantní.

Nový SEAT Toledo má statnou postavu s čistými a precizně definovanými plochami, liniemi a hranami. Široké, hranaté světlomety patří k DNA aktuálního designu značky. Společně s lichoběžníkovou, extrémně štíhlou maskou chladiče, spodními otvory pro přívod vzduchu a horizontálním pásem zadních světlometů vůz vizuálně rozšiřují.

Designéři propůjčili oblouku střechy mimořádnou dávku elegance. Linie střechy ústí v ladném oblouku do širokého střešního sloupku C, který se plynule zdvihá ze zadní boční partie. Velmi skloněné zadní okno dodává novému vozu značky SEAT vzhled připomínající do jisté míry kupé, aniž by tím byla jakkoli negativně ovlivněna praktičnost a funkčnost.

obrazek

„Nové Toledo je nadčasová osobnost. Kombinuje klasické moderní linie se zdrženlivě sportovním charakterem a vysokou úrovní každodenní praktické využitelnosti. Je to SEAT mezi sedany, jehož každý detail se vyznačuje vynikající kvalitou designu,“ říká Alejandro Mesonero-Romanos, šéfdesignér značky SEAT.

Nejmodernější motory, vynikající hospodárnost
Jako zcela nový model využívá Toledo nejmodernější motory koncernu Volkswagen. Na vrcholu jsou velmi úsporné zážehové motory TSI se zdvihovým objemem 1,2 a 1,4 litru a jednotka 1.6 TDI s přímým vstřikováním common rail. V kombinaci s nejvýkonnějšími zážehovými variantami je nabízena sedmistupňová dvouspojková převodovka DSG. Zážehové motory dosahují nejvyššího výkonu v rozpětí od 55 kW (75 k) do 90 kW (122 k). Verze Ecomotive se může pochlubit hodnotou emisí CO2 pouhých 116 g/km. Verze Ecomotive se vznětovým motorem 1.6 TDI o výkonu 77 kW (105 k) nabízí rovněž nejlepší hodnotu emisí CO2 ve své třídě: 104 g/km. SEAT během roku 2013 rozšíří nabídku vznětových motorů pro modelovou řadu Toledo o variantu TDI s výkonem 66 kW (90 k).

Bohatá sériová výbava
Sériová bezpečnostní výbava pro všechny vozy SEAT Toledo zahrnuje čelní airbagy pro řidiče a spolujezdce, boční airbagy pro cestující na předních sedadlech a hlavové/hrudníkové airbagy. Základní model je vybaven rovněž centrálním zamykáním, dělenými sklopnými opěradly zadních sedadel a elektrickým ovládáním oken předních dveří. Ještě bohatěji vybavené verze Reference a Style nabízejí ještě více komfortních a designových prvků výbavy.

Pro správné fungování těchto stránek ukládáme cookies.


VW
~
Seat
~
VW užitkové
~